Orkiestra-Zdrojowa-w-Krynicy-Zdroju1

Najstarsza i obecnie jedyna orkiestra, która w uzdrowisku gra przez cały rok 5 dni w tygodniu. Została założona w 1875 r. przez Adama Wrońskiego i nieprzerwanie gra do dnia dzisiejszego. Stanowi ważny element działalności kulturalnej Krynicy-Zdroju i jest „ambasadorem" miasta i uzdrowiska, w różnych częściach Polski ciesząc się znakomitą opinią swoich słuchaczy, którzy licznie przyjeżdżają do Krynicy zarówno ze względu na leczenie wodami mineralnymi jak i na możliwość uczestniczenia w koncertach.

Stałym miejscem występów Orkiestry Zdrojowej jest Sala Koncertowa Pijalni Głównej, a w okresie letnim, przy sprzyjających warunkach pogodowych w muszli koncertowej na deptaku, nieopodal Pijalni Głównej. Stwarza to wspaniały, niepowtarzalny klimat uzdrowiska, który przyciąga tu, co roku amatorów dobrej muzyki.

Orkiestra przez lata działalności wypracowała bogaty i różnorodny repertuar, dzięki czemu na każdym koncercie prezentuje odmienny program. Repertuar orkiestry to szeroko pojęta muzyka salonowa - muzycy wykonują między innymi marsze, walce, tanga, przeboje muzyki klasycznej, operetkowej, melodie filmowe, taneczne, wiązanki melodii oraz różne inne utwory oparte na folklorze polskim jak i innych narodów. Dzięki tak bogatemu i różnorodnemu repertuarowi Orkiestra może przez miesiąc na każdym koncercie prezentować odmienny program nie powtarzając, żadnego z utworów.

Koncerty orkiestry odbywają się w Pijalni Głównej na Krynickim Deptaku.

środy, czwartki od godz.15.30
piątki od godz.11.00
soboty, niedziele od godz.10.30

Przeczytaj o Festiwalu im. Jana Kiepury

Orkiestra-Zdrojowa-w-Krynicy-Zdroju2