Flixbus4Minęło już ponad pół roku, od kiedy firma FlixBus połączyła siły z Polskim Busem. W międzyczasie polska sieć połączeń znacznie się zagęściła, a mieszkańcy kolejnych miast zyskali dostęp do największej oferty autobusowych połączeń długodystansowych w Europie.

Od niedawna zielone busy zawitały również do Krynicy-Zdroju. Jest ona jednym z przystanków na linii nr 1262 z Warszawy do słowackich Koszyc, a także początkowym miastem linii nr K767 do Kołobrzegu. Dzięki temu pasażerowie wybierający się do Krynicy-Zdroju mogą dojechać do niej bezpośrednimi połączeniami z aż 15 miast, do których należą:

Flixbus2Nowy Sącz, Kraków, Warszawa, Katowice, Częstochowa, Łódź, Poznań, Piła, Szczecinek, Koszalin, Ustronie Morskie i Kołobrzeg oraz słowackie Bardejów, Preszów i Koszyce.

Mapa połączeń - https://www.flixbus.pl/polaczenia-autobusowe

Dla tych, którzy nie boją się przesiadek możliwości są wręcz nieskończone. Wystarczy, że wybiorą się do najbliższego węzła komunikacyjnego, np. Krakowa, a w zasięgu ich ręki i portfela znajdą się takie turystyczne perełki jak Praga, Budapeszt, Berlin, Drezno i wiele innych.

Tak jak za czasów Polskiego Busa, system sprzedaży jest dynamiczny, co oznacza, że odpowiednio wcześniej zarezerwowane bilety mogą być tanie jak barszcz. Ceny połączeń do i z Krynicy Zdrój zaczynają się już od 5 zł. Co się wobec tego zmieniło? Przede wszystkim standard autobusów – po ich modernizacji pasażerowie zyskali dodatkowe miejsce na nogi, dostęp do WiFi i gniazdek elektrycznych przy każdym siedzeniu, klimatyzację oraz toalety.

Obecnie w Krynicy-Zdroju autobusy FlixBus rozpoczynają swoje kursy z pętli osiedla Czarny Potok oraz spod Hawany.

Na stronie https://www.flixbus.pl można też kupić bilety.

Życzymy szerokiej drogi!

Flixbus5

Flixbus1