Bad Sooden Krynica 2018 baner malyKrynickie Stowarzyszenie Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf realizuje IV edycję projektu „Nasz Region – Nasza Kultura”.

800-lecie Bad Sooden-Allendorf okazją do promocji dziedzictwa kulturowego Krynicy-Zdroju i Małopolski w Niemczech.

To już ósmy rok działalności Krynickiego Stowarzyszenia Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf. W ramach istniejącego od 2010 roku partnerstwa miast Krynica-Zdrój i niemieckiego uzdrowiska Bad Sooden-Allendorf Krynickie Stowarzyszenie Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf realizuje projekty mające na celu prezentację i promocję naszych atutów i dziedzictwa kulturowego za granicą.

Obecnie Stowarzyszenie przystępuje do realizacji IV edycji projektu „Nasz Region – Nasza Kultura”. Projekt zostanie zrealizowany w dniach od 30.05.2018 do 05.06.2018 r., w czasie kulminacji obchodów 800-lecia Bad Sooden-Allendorf i dorocznego „Brunnenfest” (Święta Wód). Wydarzenia te przyciągną do niemieckiego uzdrowiska tysiące turystów, nie tylko z Niemiec. Pozwoli to przedstawić bardzo szerokiej publiczności dziedzictwo kulturowe Małopolski. Uczestnicy projektu będą  aktywnie uczestniczyć w uroczystościach 800-lecia miasta, m.in. w oficjalnym otwarciu uroczystości jubileuszowych, nabożeństwie ekumenicznym z czytaniem w języku polskim, przemarszu ulicami miasta. Prezentacja na przygotowanym przez stowarzyszenie stoisku wyrobów regionalnych, połączona z ich degustacją, przyciągnie z pewnością wielu mieszkańców i turystów. Dodatkowo będą rozdawane materiały promocyjne i reklamowe, ulotki i foldery promujące nasz Region. Uroczystości 800-lecia Bad Sooden-Allendorf  to znakomita okazja do  prezentacji naszych regionalnych strojów, tańców i pieśni. Kryniczanie zabierają ze sobą do Niemiec młodych artystów. Planowane są występy zespołu regionalnego „Żegiestowska Bukowina” z Żegiestowa oraz koncert młodych solistów operowych z Sądecczyzny. Wszyscy członkowie delegacji, w strojach regionalnych, wezmą  udział w tradycyjnym korowodzie ulicznym.  W programie nie zabraknie również możliwości zwiedzania miasta, poznania jego 800-letniej historii i możliwości nawiązania osobistych przyjaźni w czasie pobytu u niemieckich rodzin.

Bad Sooden Krynica 2018

Realizacja projektu możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego i Gminy Krynica-Zdrój oraz członków Krynickiego Stowarzyszenia Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf i pozwoli zapoznać mieszkańców i uczestników uroczystości 800-lecia  Bad Sooden-Allendorf z tradycją i kulturą naszego regionu oraz przyczyni się do pogłębienia współpracy z Krynicą-Zdrój. 
Izabela Micek

Bad Sooden Krynica 2018 baner