Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-01Krynickie Stowarzyszenie Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf zakończyło realizację II edycji projektu "Partnerstwo Zdrojów".

Krynickie Stowarzyszenie Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf w dniach 23.08. - 25.08.2014 realizowało po raz drugi projekt pn." Partnerstwo Zdrojów" dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach programu "Małopolska Nasz Region, Nasza Szansa", którego głównym celem była promocja marki "Małopolska" i Sądecczyzny. Podczas tegorocznej edycji projektu delegacja niemiecka z miasta partnerskiego z Bad Sooden - Allendorf wraz z Burmistrzem Frankiem Hix odwiedziła Krynicę-Zdrój, Tylicz, Wysową i Muszynę.

Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-02 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-03 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-04 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-05 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-06 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-07 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-08 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-09 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-10 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-11 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-12 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-13 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-14 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-15 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-16 Partnerstwo-Zdrojow-Krynica-2014-17

 


W dniu 23.08 w Tyliczu odbyły się dożynki gminne podczas których Burmistrz Krynicy-Zdroju i Burmistrz Bad Sooden-Allendorf wspólnie odebrali chleb dożynkowy, gratulowali mieszkańcom wsi wspaniałych wieńców dożynkowych i wyrobów regionalnych. Namawiali uczestników do jedzenia jak największej ilości jabłek dla zdrowia i gospodarki. Krynickie Stowarzyszenie Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf również posiadało swoje stoisko promujące markę Małoplska - miody, oscypki, foldery, a na potrzeby projektu wydało katalog wyrobów regionalnych gminy Krynica-Zdrój.

Grupa niemiecka była pod ogromnym wrażeniem prezentowanych przez poszczególne sołectwa Gminy Krynica-Zdrój wyrobów regionalnych, tradycyjnych jak również muzyki folkowej. Zostało to uhonorowane pięknymi dyplomami od Stowarzyszenia dla poszczególnych sołectw.

W kolejnym dniu tj. 24.08 goście obejrzeli zagrodę łemkowską w Łosiu i zapoznali się z historią oraz losami "maziarzy" po czym wzięli udział na zaproszenie Zarządu Uzdrowiska Wysowa S.A. w Jubileuszu 55-lecia Uzdrowiska. Burmistrz Frank Hix wraz z przedstawicielami Zarządu, władzami samorządowymi, przedstawicielami instytucji publicznych dokonał przecięcia wstęgi i otwarcia zmodernizowanego budynku ,,Biawena". W ramach promocji wód lecznicznych, lecznictwa uzdrowiskowego wysłuchano prelekcji dr Eugeniusza Mućka.

Ostatni dzień realizacji projektu poświęcony został historii uzdrowiska Muszyny i Krynicy-Zdroju. W Muzeum Regionalnym w Muszynie odbyła się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną na temat historii tych uzdrowisk, którą prowadziła kustosz Pani Barbara Rucka. W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Gminy Muszyna Pan Jan Golba. Wizyta w muzeum zakończyła się koncertem pianistycznym w wykonaniu Pana Krzysztofa Dziurbiela, który wprowadził wszystkich uczestników w stan wspaniałej melancholii. Po zwiedzeniu "ogrodów sensorycznych" w Muszynie oraz cerkwi w Powroźniku wszyscy uczestnicy projektu udali się na szczyt Jaworzyny Krynickiej (oczywiście wyjazd gondolą) podziwiać urokliwą panoramę.

Pobyt delegacji z Bad Sooden-Allendorf dofinansowany został ze środków Budżetu Gminy Krynica-Zdrój, a członkowie Krynickiego Stowarzyszenie Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf gościli uczestników projektu w swoich domach zapewniając im noclegi i opiekę.

 

Dni-wod-w-bad-soddenPartnerstwo Zdrojów - przed przyjazdem...

Krynickie Stowarzyszenie Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf przystąpiło do realizacji II edycji projektu "Partnerstwo Zdrojów".
Po podpisaniu umowy partnerskiej o współpracy przez ówczesnych Burmistrzów: Emila Bodzionego i Franka Hixa w 2010r, stowarzyszenie nadal działa bardzo aktywnie. W tym roku w dniach 23.08 - 25.08 realizowany będzie po raz drugi projekt pn." Partnerstwo Zdrojów" dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w ramach programu "Małopolska Nasz Region, Nasza Szansa". Patronat honorowy objął dr Dariusz Reśko - Burmistrz Krynicy-Zdroju.

W 2013r w ramach I edycji projektu delegacja Krynickiego Stowarzyszenia Przyjaciół uczestniczyła w Bad Sooden - Allendorf podczas corocznego Święta Wód promując Małopolskę.

Podczas tegorocznej II edycji projektu to delegacja niemiecka z miasta partnerskiego z Bad Sooden - Allendorf odwiedzi Małopolskę. Głównym celem projektu jest promocja marki "Małopolska" i Sądecczyzny jak również zacieśnienie więzów pomiędzy miastami partnerskimi.
W programie II edycji projektu zaplanowano: udział w dożynkach w Tyliczu w ramach promocji zwyczajów dożynkowych i wyrobów regionalnych, udział w Jubileuszu 55-lecia "Uzdrowiska Wysowa" S.A. w ramach promocji wód leczniczych, lecznictwa uzdrowiskowego oraz walorów krajobrazowych i historycznych regionu (m.in. zwiedzanie zagrody Łemkowskiej w Łosiu, parku zdrojowego w Wysowej, -prelekcja nt. lecznictwa uzdrowiskowego, zapoznanie delegacji niemieckiej z ofertą "Uzdrowiska Wysowa"S.A.).

pochod-swieto-wod-w-bad-soden wystep-orkiestry-zdrojowej-z-krynicy-w-niemczech Powitanie-krynickiej-delegacji-w-bad-sodden-alendorf

Ostatni dzień realizacji projektu poświęcony zostanie historii uzdrowiska Muszyny i Krynicy-Zdroju, a w tym m.in. wizyta w Muzeum Regionalnym w Muszynie i prelekcja połączona z prezentacją multimedialną na temat historii tych uzdrowisk, zwiedzanie "ogrodów sensorycznych" oraz cerkwi w Powroźniku.

Wspolpraca-Krynica-Bad-Sodden