10-lat-Krynickiej-Organizacji-Turystycznej-2012-01

W dniu 10 maja w Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym Galicya w Krynicy-Zdroju odbyła się uroczystość obchodów 10 lecia Stowarzyszenia Krynickiej Organizacji Turystycznej.
Na wstępie obecny prezes stowarzyszenia Bogdan Kałucki przywitał przybyłych gości, członków stowarzyszenia KOT oraz gospodarza obiektu panią Martę Płachecką.
Następnie głos zabrał burmistrz Krynicy-Zdroju dr Dariusz Reśko, który podziękował za dotychczasową współpracę ze stowarzyszeniem oraz wręczył na ręce prezesa pamiątkowy grawer.
Kolejne gratulacje złożyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego pani Agata Król-Mirek, pan Marian Ryba oraz przewodniczącą Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju panią Małgosię Półchłopek.

10-lat-Krynickiej-Organizacji-Turystycznej-2012-02 10-lat-Krynickiej-Organizacji-Turystycznej-2012-03 10-lat-Krynickiej-Organizacji-Turystycznej-2012-04 10-lat-Krynickiej-Organizacji-Turystycznej-2012-05 10-lat-Krynickiej-Organizacji-Turystycznej-2012-06 10-lat-Krynickiej-Organizacji-Turystycznej-2012-07
 

W dalszej części uroczystości kierownik biura SKOT Daniel Lisak w krótkiej prezentacji podsumował osiągnięcia stowarzyszenia na przestrzeni ostatnich lat czyli udział w targach turystycznych, publikacje, stronę internetową. Kierownik biura zaznaczył, że w ostatnim czasie stowarzyszenie pozyskało w swoje szeregi nowych członków z branży turystycznej, atrakcji, usługodawców, firmy szkoleniowe oraz ubezpieczeniowe. Stowarzyszenie z jednej strony stara się promować Krynicę, pomagać turystom a z drugiej służyć pomocą, radą swoim członkom tak aby stale podnosić poziom usług turystycznych. Obecnie stowarzyszenie skupia w swoich szeregach 103 członków.
Na koniec części oficjalnej wystąpiły zespoły młodzieży przybyłej do uzdrowiska na VI Festiwal Piosenki Turystycznej. W kolejności wystąpiły: solista Natkański Michał, "Panny z mokrą głową" oraz zespół z młodzieży z 430 szkoły z Sankt Petersburga. Szczególne wrażenie wywarła na słuchaczach pieśń o Krynicy zaśpiewana acapella w języku rosyjskim.

W uroczystości wzięli udział ponadto: dyrektor kancelarii powiatu pan Andrzej Zarych, dr Marek Rutkowski, dyrektor Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju pan Paweł Majoch, honorowy prezes SKOT pan Maciej Zieliński.
Na zakończenie rozpoczęła się biesiada wraz z podziwianiem wernisażu obrazów zgromadzonych w Galicyi podczas odbywających się tam warsztatów malarskich.

DL KOT

10-lat-Krynickiej-Organizacji-Turystycznej-2012-0910-lat-Krynickiej-Organizacji-Turystycznej-2012-10

10-lat-Krynickiej-Organizacji-Turystycznej-2012-08