Bratyslawa2018

W roku 2018 Krynicka Organizacja Turystyczna promowała Krynicę-Zdrój jej walory, atrakcje oraz bazę noclegową członków stowarzyszenia na następujących imprezach turystycznych (oraz planowane imprezy):
1. ITF Slovakiatour Bratysława 25-28 stycznia
2. INFOTOUR Hradec Kralove 9-10 marca
3. Targi turystyczne w Łodzi "Na styku kultur" 16-18 marca
4. Katowice GLOB 2018 23-25 marca
5. Expo 4 Gdańsk Maratonu 14-15 kwietnia
6. Lubelski Jarmark Turystyczny 18-20 maja
7. WORLD TRAVEL SHOW w Nadarzynie pod Warszawą 19-21 październik 

 

Targi turystyczne ITF Slovakiatour Bratysława 25-28 stycznia

Bratyslawa01 Bratyslawa02 Bratyslawa03 Bratyslawa04 Bratyslawa05 Bratyslawa06 Bratyslawa07 Bratyslawa08 Bratyslawa09 Bratyslawa10 Bratyslawa11 Bratyslawa12
 

Już po raz 24. odbyły się w Bratysławie Międzynarodowe Targi Podróży ITF SLOVAKIATOUR. Od 25 do 28 stycznia na polskim stoisku promowały się Małopolska, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych, Podziemne Miasto Osówka oraz narodowy przewoźnik PLL LOT.
Międzynarodowe Targi Podróży ITF SLOVAKIATOUR w Bratysławie to największe targi turystyczne na Słowacji. W tym samym czasie odbyły się również 25. edycja targów „Hunting and Leisure” oraz 10. Edycja Wellness and Fitness. Na polskim stoisku o wielkości 36m2 swoja ofertę prezentowało 4 wystawców: Małopolska, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych, Podziemne Miasto Osówka oraz narodowy przewoźnik PLL LOT.

Odwiedzający najczęściej pytali o ofertę wyjazdów na Mazury i Pomorze oraz w Bieszczady. Poszukiwana była również oferta Dolnego i Górnego Śląska, a także pomysły na aktywne spędzanie czasu. Zainteresowaniem cieszyły się mapy regionów, mapy rowerowe, wodne, mapy atrakcji turystycznych. Słowackie biura podróży pytały o bazę noclegową wraz z wyżywieniem i programy dla grup.

Słowacy znają już bardzo dobrze region Małopolski i Krakowa, który niezmiennie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego poszukują pomysłów na nowe, mniej znane miejsca i atrakcje, np. Zamek w Piaskowej Skale, rowerowy szlak wokół Tatr czy szlak architektury drewnianej.

Duże wrażenie wywarła oferta Podziemnego Miasta Osówka, coraz lepiej znanego podziemnego kompleksu w Górach Sowich. Najczęściej zadawane pytanie dotyczyło zagadki złotego pociągu i skarbów II Wojny Światowej.

Krynica Zdrój ze względu na bliska odległość od granicy cieszy się ogromnym zainteresowaniem Słowaków. Dawniej Słowacy przyjeżdżali głównie na zakupy, teraz jednak trend się odwraca Słowacy dostrzegli potencjał turystyczny regionu Beskidu Sadeckiego i coraz częściej przyjeżdżają na pobyty weekendowe. Krynica zaś przyciąga ich coraz to nowymi atrakcjami oraz wysokim poziomem usług, który nasi południowi sąsiedzi doceniają.

W targach uczestniczyło 347 wystawców z 17 państw. Łączna ilość odwiedzających wyniosła niemal 70 tys. osób. To o około 10 proc. więcej od poprzedniej edycji.
MS POT

Hradec Králové (targi INFOTOUR & CYKLOTURISTIKA, 9-10 marca)

Łódź (targi NA STYKU KULTUR, 16-18 marca)

Katowice (GLOBALNIE, 23-25 marca)

Targi01 Targi02 Targi03 Targi04 Targi05 Targi06 Targi07 Targi08 Targi09 Targi10 Targi11 Targi12 Targi13 Targi14 Targi15 Targi16
Zakończyliśmy marcowy maraton targowy. W ramach projektu Staviame-jazdíme-spoznávame realizowanego wspólnie z miastem Stará Ľubovňa, Powiat Nowosądecki zorganizował stoiska promocyjne na trzech imprezach turystycznych w: Hradec Králové (targi INFOTOUR & CYKLOTURISTIKA, 9-10 marca), Łodzi (targi NA STYKU KULTUR, 16-18 marca) i Katowicach (GLOBALNIE, 23-25 marca).

Projekt, w ramach którego zostały zrealizowane te działania jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

- Odwiedzający stoisko Sądeckie zapoznawali się z największymi atrakcjami naszego regionu oraz ofertą obiektów noclegowych o zróżnicowanym standardzie – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak, który odwiedził stoisko na targach GLOBALNIE w Katowicach. - Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się turystyka rowerowa, trasy wycieczek oraz oferty na długi weekend majowy. Jestem dumny, że Sądeckie cieszy się tak wielką popularnością, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na rozwój gospodarczy i poprawę jakości życia mieszkańców Sądecczyzny.

Szczególną atrakcją były dwa stanowiska rowerowe z okularami vr. Dzięki tej technologii miłośnicy rowerów mogli się wybrać na wirtualną przejażdżkę po trasach rowerowych wytyczonych i oznakowanych w ramach projektu Staviame-jazdíme-spoznávame.

- Dwa wyjazdy targowe zaowocowały dla nas nagrodami. I tak, w Katowicach zajęliśmy II miejsce w konkursie na najlepsze stoisko targowe, a w Łodzi wyróżnienie za najnowsze publikacje rowerowe – mówi Andrzej Zarych, dyrektor Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. – Dziękujemy za docenienie wysiłku całego naszego zespołu.

Jak zwykle ogromną popularnością cieszyły się serwowane na stoisku jabłka i naturalne soki tłoczone od Sądeckiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw „Owoc Łącki” oraz wody mineralne z Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, Rozlewni Wód Mineralnych – Muszyna Cechini i Spółdzielni Pracy Piwniczanka.

Sądeckie stoisko reprezentowali: dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Andrzej Zarych oraz Ewa Mrózek, Jakub Gondek i Grzegorz Niesporek – pracownicy Starostwa, a także przedstawiciele sądeckiej i gorlickiej branży turystycznej: Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej, Agnieszka Chabior z Centrum Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju, Anna Tomala – dyrektor Ośrodka Sanatoryjno-Wczasowego HAJDUCZEK z Krynicy-Zdroju, Danuta Sobesto – dyrektor Sanatorium ENERGETYK z Krynicy-Zdroju, Dominika Kloze z Uzdrowiska Krynica-Żegiestów, Barbara Fiedor i Dariusz Żytkowicz z Sanatorium Uzdrowiskowego LIMBA w Piwnicznej-Zdroju, Maria Bogaczyk z Hotelu PIWNICZNA w Piwnicznej-Zdroju, Bożena Korbelak z Ośrodka Wczasowo-Leczniczego w Wapiennem.

Razem z nami na stoisku byli również przedstawiciele ze Starej Ľubovni: Aleš Solár - pednosta mestského úradu oraz Miriama Varcholová, Ivana Vrbjarová, Miloš Guzy, Monika Gladišová i Maroš Matoľák.

(em) Fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu