Bratyslawa2018

W roku 2018 Krynicka Organizacja Turystyczna promowała Krynicę-Zdrój jej walory, atrakcje oraz bazę noclegową członków stowarzyszenia na następujących imprezach turystycznych (oraz planowane imprezy):
1. ITF Slovakiatour Bratysława 25-28 stycznia
2. INFOTOUR Hradec Kralove 9-10 marca
3. Targi turystyczne w Łodzi "Na styku kultur" 16-18 marca
4. Katowice GLOB 2018 23-25 marca
5. Lubelski Jarmark Turystyczny 18-20 maja
6. WORLD TRAVEL SHOW w Nadarzynie pod Warszawą 19-21 październik 

 

Targi turystyczne ITF Slovakiatour Bratysława 25-28 stycznia

Bratyslawa01 Bratyslawa02 Bratyslawa03 Bratyslawa04 Bratyslawa05 Bratyslawa06 Bratyslawa07 Bratyslawa08 Bratyslawa09 Bratyslawa10 Bratyslawa11 Bratyslawa12
 

Już po raz 24. odbyły się w Bratysławie Międzynarodowe Targi Podróży ITF SLOVAKIATOUR. Od 25 do 28 stycznia na polskim stoisku promowały się Małopolska, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych, Podziemne Miasto Osówka oraz narodowy przewoźnik PLL LOT.
Międzynarodowe Targi Podróży ITF SLOVAKIATOUR w Bratysławie to największe targi turystyczne na Słowacji. W tym samym czasie odbyły się również 25. edycja targów „Hunting and Leisure” oraz 10. Edycja Wellness and Fitness. Na polskim stoisku o wielkości 36m2 swoja ofertę prezentowało 4 wystawców: Małopolska, Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych, Podziemne Miasto Osówka oraz narodowy przewoźnik PLL LOT.

Odwiedzający najczęściej pytali o ofertę wyjazdów na Mazury i Pomorze oraz w Bieszczady. Poszukiwana była również oferta Dolnego i Górnego Śląska, a także pomysły na aktywne spędzanie czasu. Zainteresowaniem cieszyły się mapy regionów, mapy rowerowe, wodne, mapy atrakcji turystycznych. Słowackie biura podróży pytały o bazę noclegową wraz z wyżywieniem i programy dla grup.

Słowacy znają już bardzo dobrze region Małopolski i Krakowa, który niezmiennie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego poszukują pomysłów na nowe, mniej znane miejsca i atrakcje, np. Zamek w Piaskowej Skale, rowerowy szlak wokół Tatr czy szlak architektury drewnianej.

Duże wrażenie wywarła oferta Podziemnego Miasta Osówka, coraz lepiej znanego podziemnego kompleksu w Górach Sowich. Najczęściej zadawane pytanie dotyczyło zagadki złotego pociągu i skarbów II Wojny Światowej.

Krynica Zdrój ze względu na bliska odległość od granicy cieszy się ogromnym zainteresowaniem Słowaków. Dawniej Słowacy przyjeżdżali głównie na zakupy, teraz jednak trend się odwraca Słowacy dostrzegli potencjał turystyczny regionu Beskidu Sadeckiego i coraz częściej przyjeżdżają na pobyty weekendowe. Krynica zaś przyciąga ich coraz to nowymi atrakcjami oraz wysokim poziomem usług, który nasi południowi sąsiedzi doceniają.

W targach uczestniczyło 347 wystawców z 17 państw. Łączna ilość odwiedzających wyniosła niemal 70 tys. osób. To o około 10 proc. więcej od poprzedniej edycji.
MS POT