Krynica-Study-4.2017
Krynica-Zdrój w dniach 26-28 kwietnia 2017 stała się gospodarzem Study Tour dla pracowników MSIT, blogerów i dziennikarzy.
Już w południe pierwszego dnia, uczestnicy zakwaterowani w kilku obiektach noclegowych (Hotel Saol, Nowy Dom Zdrojowy, Hotel Krynica, Hotel Jagiellonka, Hotel Orlik, Energetyk, Małopolanka, Geovita), wspólnie przejechali do Tylicza. Tam przy Mofecie czekał już Przewodnik: Pan Janusz Kieblesz. W mistrzowski sposób wprowadził on słuchaczy w tematy geologiczne, lotów kosmicznych, zbójów i czarownic, historii regionu czy wielofunkcyjnych tras na Rakowsku. Uczestnicy zwiedzali Sanktuarium, Dróżki Maryjne i Golgotę oraz połemkowską Cerkiew. Na zakończenie degustowali naturalną wodę mineralną.
 
 
Po Tyliczu przyszła kolej na murowaną Cerkiew Grekokatolicką w Krynicy Dolnej. Tam dzięki uprzejmości księdza Jana Pipki poznaliśmy historię Łemków, parafian oraz ciekawostkę o małych lokatorach cerkiewnego poddasza. Akcję promocyjną o Krainie Podkowca przedstawił Piotr Firlej - Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura", projekt LIFE Podkowiec+.
Nasyceni wrażeniami, po krótkiej przerwie wszyscy, przenieśli się w świat łemkowskich specjałów kulinarnych w Karczmie Kłynec. Tam zaspokoiwszy pierwszy głód, biesiadnicy przenieśli się w świat poezji śpiewanej.
Daniel Lisak ze swoją gitarą zabrał zebranych w muzyczną podróż od Starego Dobrego Małżeństwa, przez Dżem, Irę, Jacka Kaczmarskiego po Lady Pank i Formację Nieżywych Schabów.
 
Kolejny dzień otworzył drzwi krynickiego kurortu:
- w punkcie Informacji Turystycznej każdy poczuł się jak prawdziwy i w pełni doinformowany turysta,
- w Muzeum Nikifora, za sprawą jego twórcy, p. Zbigniewa Wolanina, poczuć się można było jak obserwator życia "Matejki z Krynicy"
- Prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. p. Grzegprz Biedroń wraz z pracownikami w profesjonalny sposób przeprowadzili słuchaczy przez historię, bazę zabiegową, część degustacyjną po plany spółki,
- w świat zabawek zabrała wszystkich Właścicielka Muzeum Zabawek Maria Ozierańska.
- preludium do wieczornej biesiady stanowiła promocja książki w  Bibliotece Publicznej, p. Elżbiety Tomczyk-Miczki autorki książki "Krynicki Cichy Kącik głośny w świecie"
Po części turystycznej nadeszła kolej na wspólną zabawę. Uczestnicy imprezy przejechali dorożkami należącymi do stowarzyszenia Sokół do Śwarnego Szałasu w Tyliczu. Wieczór na długo pozostanie w pamięci, dzięki góralskim śpiewom zespołu Jaworyna i konkursom, prezentacjach turystycznych: P. Andrzeja Zarycha (powiat nowosądecki) oraz p. Burmistrza Krynicy-Zdroju Dariusza Reśko.
 
 
Piątek rozpoczęto od chwili w luksusie, czyli wizycie w Hotelu SPA Dr Irena Eris. Kolejne punkty w programie realizowane w Muszynie, a grupę oprowadzała p. Zuzanna Długosz. Poznawanie trasy "Muszyna - Miasto Ogrodów" rozpoczęto od zwiedzania Kościoła p.w. św. Józefa i Muszyńskich Ogrodów Biblijnych. Po strawie duchowej, kolumną samochodów przejechano pod Ogrody Sensoryczne. Tam, wczuwając się w przyrodę, relaksowano zmysły. W ogrodzie dotyku podziwiano Afrodytę, która doprowadziła do swego ukochanego w Ogrodach Magicznych: Adonisa.Te półkoliście wykończone alejki dały impuls do przypomnienia sobie starogreckiej mitologii. 
Ukoronowaniem dnia była wycieczka do Ruin Zamku na Baszcie. Panorama na miasto stała się idealnym podsumowaniem i podsyceniem smaków obiadowych. Posiłkiem ugościła wszystkich Willa Urocze przy ul. Nowej w Muszynie. Tradycyjne ruskie znalazły nowy wymiar przepyszności!
Nasyceni zarówno duchowo jak i cieleśnie rozjechali się do domów, z dewizą w uszach:
"Muszyna-Krynica-Tylicz to tam gdzie wrony zawracają?, Nie! one dowiadują się co jest dalej!"
 
Organizatorzy: 
Krynicka Organizacja Turystyczna
Punkt Informacji Turystycznej w Krynicy-Zdroju
 
Partnerzy:
Muszyńskie Ogrody Biblijne
UM Krynica-Zdrój
MiGU Muszyna
 
Sponsor:
Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dziękujemy członkom Krynickiej Organizacji Turystycznej za zaangażowanie w rezlizację tegoż projektu:
- Uzdowisku Krynica - Żegiestów
- Bazie Noclegowej - Hotel Saol, Nowy Dom Zdrojowy, Hotel Krynica, Hotel Jagiellonka, Hotel Orlik, Energetyk, Małopolanka, Geovita
- Januszowi Kiebleszowi za przewodnictwo i organizację biesiady w Tyliczu
- Zuzi Długosz za przewodnictwo po Muszynie
- Piotrkowi Firlejowi za "pozytywne" zakręcenie podkowcami
- Hurtowni Drobeksan HurtDrob za pyszne wędlinki
- Sanatorium ZGODA za bigos
- Pensjonatowi Kościuszko za sernik
- Muzeum Zabawek, Muzeum Nikifora, 
- Stowarzyszeniu Dorożkarzy Sokół
- firmie przewozowej TranSpeed Adam Ciastoń
- Willi Urocze w Muszynie
- Księdzu Janowi Pipce
 
Zapraszamy na zapoznanie się z realcją prasową uczestników Study Tour:
 
 
Krynica2-Study-4.2017