freeski-banerPlanujesz urlop po feriach szkolnych, żeby uniknąć tłumów? Chcesz poszaleć na stoku? Twoje dzieci lub wnuki będą w tym roku stawiac pierwsze kroki na nartach?

A gdyby tak wymarzony wyjazd na narty okazał się tańszy niż myślisz? Od razu pojawia się pytanie czy to w ogóle jest możliwe żeby było coś za darmo? Otóż jest takie rozwiązanie. Idea zowie się FREESKI!!! Czyste szaleństwo można by pomyśleć. Jest to jednak dość przemyślane przedsięwzięcie, już wyjaśniamy o co tak naprawdę chodzi i w jaki sposób to działa.


freeskiOferty z FREESKI to nic innego jak karnet gratis, ale jak to zawsze bywa, gratis musi być do "czegoś". Są to bowiem pakiety wyjazdów do ośrodków narciarskich wraz z noclegami, w których cenie mamy zawarty karnet zjazdowy za darmo właśnie, inaczej mówiąc wliczony w cenę pobytu. Prosta zasada: płacisz za spanie i masz darmowe szusowanie. Darmowe zjazdy są proponowane fanom sportów zimowych poza sezonem wysokim czyli w początkowych i końcowych tygodniach jego trwania. Okres Freeski trwa do ok. 18 grudnia i  od 1 marca do momentu, kiedy jest śnieg. Płacimy więc jedynie za dojazd, nocleg i wyżywienie w ośrodku dającym nam taką możliwość spędzenia czasu. Brzmi nieźle co? 
Jednak może się pojawić wątpliwość, jest to oszczędność czy pułapka?
Biorąc pod uwagę fakt, że to właśnie karnety często gęsto podwyższają nam wydatek na wyjazd to wygląda na to, że jest to dość dobre rozwiązanie. Zdarza się bowiem tak, że karnet w szczycie sezonu może kosztować tyle co zakwaterowanie razem z karnetem poza sezonem! Cały "myk" polega na tym, że nie może to być wyjazd jednodniowy, ale minimum dwa dni. Matematyka musi się zgadzać, warto więc się zastanowić i przeliczyć wyszukane oferty. Po raz pierwszy takie usługi wprowadzili Włosi i to tam właśnie idea ta jest najbardziej rozwinięta i mamy największą liczbę ośrodków do wyboru. Jednak Włochy to nie Polska i trzeba tam dojechać więc koszt dojazdu rośnie.

freeski-krokiW programie ​FreeSKI Hotele ​uczestniczą trzy stacje narciarskie: Czarny Groń w Rzykach,
Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój i Kasina SKI w Kasinie Wielkiej.

Słotwiny Arena w Krynicy Zdrój dysponuje 6-osobową koleją krzesełkową, dwoma
orczykami i ponad 7 km tras zjazdowych.  Słotwiny Arena to 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności, 6-osobowa kolej wyprzęgana  firmy Doppelmayr, kompleks wyciągów orczykowych oraz „Zimowy plac zabaw Kubuś-Ski" na wyciągu szkoleniowym dla dzieci.

Czarny Groń w Rzykach to dwie koleje krzesełkowe, w tym jedna 6-osobowa z osłonami, dwa orczyki, trasy dla początkujących, jak i dla zaawansowanych i rewelacyjny Snowpark.

Kasina SKI w Kasinie Wielkiej ​to najlepszy z położonych najbliżej Krakowa stoków narciarskich o średniej trudności obsługiwany przez 6-osobową kolej. Bardzo cenią sobie tą stację narciarze, którzy nie lubią łatwych zjazdów.

Jak skorzystać z Freeski?
Wystarczy wejść na stronę ​www.freeskihotele.pl i wybrać miejsce noclegowe, zarezerwować i korzystać z darmowej jazdy.

freeski-idea