Zegiestow-Kasprzycki-Robert1Zapraszamy na koncert z okazji pożegnania wakacji, który odbędzie się 29 sierpnia o 18:00 na Łopacie Polskiej w Żegiestowie-Zdroju. Sierpień galopuje nieubłaganie, już 1 września kolejne wakacje staną się historią, pozostanie nam tylko ... dobrze się bawić. W sobotnie popołudnie rozpocznie się prawdziwa muzyczna uczta - III Festiwal Piosenki Turystycznej pod sprawdzoną nazwą „Babie Lato". Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa energetyczny koncert Roberta Kasprzyckiego, poety o duszy rockmana. Poza masą melodyjnych piosenek, usłyszymy na pewno garść niepowtarzalnych anegdot. Będzie to muzyczna pigułka w klimacie poetyckim i folkowy. Na koncercie - Artysta wystąpi wraz ze swoją formacją Kasprzycki Band - zaprezentują pełną odmianę muzycznej mocy. To właśnie koncerty oddają prawdziwą moc Kasprzyckiego. W kontakcie z publicznością, Kasprzycki najpełniej emanuje niezwykłą charyzmą - niespożyta energia i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy. Ale to nie koniec niespodzianek...

Zegiestow-Festiwal-Piosenki-Turystycznej
Zegiestow-PilarPrzed publicznością wystąpi zespół Chwila Nieuwagi, który gra niezwyczajne koncerty, ciesząc słuchaczy, którym zapewnia różnorodność i absolutny brak nudy. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków, które można usłyszeć – słuchając. W kompozycjach Chwili Nieuwagi wyłapać można obecność: fortepianu – na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu – Rafał Kierpiec, perkusji – Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka, gitary – Andrzej Czech, a przede wszystkim ładnego, nietuzinkowego głosu żeńskiego, należącego do Martyny Czech. Uwagę przykuwają również ciekawe teksty – część z nich to utwory uznanych poetów również Adama Ziemianina, z którym Zespół stworzył projekt literacko muzyczny pt. „Koncert na Ogrodowej"
Dla tych, którzy kochają balladę z niebanalną oprawą muzyczną wystąpi Zespół Pilar. Muzyka jaką prezentują to mieszanka jazzu, bluesa, czy samby, a o tym, co w życiu powinno być ważne i istotne można usłyszeć w ich tekstach. Ich każdy krok jest przemyślany, jak choćby w przypadku debiutanckiej płyty „Nasze poddasze", której premiera nastąpiła w 2014r.

WSTĘP WOLNYZegiestow-Chwila-Nieuwagi