Muzyka-zakleta-w-drewnie-Muszyna-2015W najbliższą sobotę dzielnica uzdrowiskowa Muszyny - Zapopradzie zmieni się w istne miasteczko pełne atrakcji, z których będzie można skorzystać za darmo lub za połowę ceny! Dla osób, które urzeknie Muszyna i postanowią zostać na cały weekend czekają rabaty na noclegi nawet do 55%.

Impreza rozpocznie się o 10.00 rajdem rowerowym. Na trasie rajdu będzie można zwiedzać zabytkowe cerkwie dawnego Państwa Muszyńskiego w tym jedną wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ciągu dnia będzie kursował także specjalny autobus dla osób, które chciałby zwiedzić inne cerkwie z Małopolskiego Szlaku Architektury Drewnianej ale nie czują się na siłach by wziąć udział w rajdzie.

 

Muszyna-otwarcie-sezonu-turystycznego-2015-lot-balonemTo dopiero początek długiej listy atrakcji dla całych rodzin jakie będą miały miejsc już w tą sobotę. Wśród nich m.in. jazda konna, spływy kajakowe i pontonowe rzeką Poprad, darmowe degustacje potraw regionalnych i wody mineralnej. Nie zabraknie także pokazów modeli latających, ratownictwa, różnych rodzajów tańca oraz gry w footbag. Będzie można spróbować także swoich sił w łucznictwie, strzelectwie z replik broni (ASG) oraz wspinaczce na specjalnej ściance. Dla najmłodszych przewidziane zostały dmuchane zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, kule wodne i mini park linowy.  Osoby ceniące aktywny wypoczynek będą mogły skorzystać z darmowych lekcji gry w tenisa, a także zwiedzać Muszynę na elektrycznych hulajnogach.

 

Muszyna-rajd-rowerowy-2015-trasaWydarzeniu przez cały dzień będzie towarzyszyć bogaty program artystyczny. Wieczorową porą nad Muszynę wzbije się balon na ogrzane powietrze, który zabierze ze sobą szczęśliwych zwycięzców konkursu organizowanego podczas eventu. 

Na zakończenie dnia Muszyna rozbrzmi koncertem „Muzyka Zaklęta w Drewnie” – w wykonaniu:
Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego & Big Band Małopolski pod dyr Ryszarda Krawczuka „Muzyka na dobre i złe".

Artyści inaugurujący Festiwal współpracują z czołówką polskich i zagranicznych muzyków, a ich szerokie fascynacje muzyczne sięgają od muzyki dawnej, po jazz, pop, muzykę gospel i spirituals,
a rozpoznać ich można z najbardziej znanych kompozycji filmowych i teatralnych jak "Kingsajz", Ogniem i Mieczem, W Pustyni i w Puszczy, "Czułość i kłamstwa", "Matki, żony i kochanki", "Na dobre
i na złe".

Muszyna-otwarcie-sezonu-turystycznego-2015