Krynica-festiwal-jana-kiepury-2015Skuteczne okazało się odwołanie organizatorów 49. edycji Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju o finansowe wsparcie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pani Minister po przeanalizowaniu odwołania zdecydowała się dofinansować Festiwal kwotą 100 tysięcy złotych.  

Program 49 Festiwalu oraz zakup biletów

Festiwal Kiepury to największy letni festiwal w Polsce i jedno z największych tego typu wydarzeń w tej części Europy. O jego randze i ugruntowanej pozycji świadczy fakt, iż będzie to już jego 49 edycja.

Festiwal – jak co roku – jest zaaranżowany w taki sposób, aby z jednej strony przyczyniać się do możliwie najszerszej popularyzacji trudnego gatunku muzycznego jakim jest opera, z drugiej zaś stanowić elitarne święto dla miłośników muzyki poważnej. Festiwal jest okazją do pokazania najbardziej wartościowych twórców – polskich i zagranicznych – uprawiających sztukę operową, a tym samym wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów w polskiej i światowej kulturze muzycznej.

49. edycja Festiwalu będzie popularyzowała nie tylko twórczość wielkiego artysty Jana Kiepury, lecz także polską kulturę. Spodziewać się możemy, że podobnie jak w latach ubiegłych, bogaty i zróżnicowany program wydarzenia przyciągnie do Krynicy-Zdroju rzesze melomanów.

Tegoroczną edycję Festiwalu jak w roku ubiegłym przygotowują wspólnie Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju, Gmina Krynica-Zdrój i Opera Krakowska.

Już dziś Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko zaprasza wszystkich melomanów pomiędzy
8-15 sierpnia na wyjątkową ucztę muzyczną. 

Przeczytaj więcej o Janie Kiepurze i festiwalu