Aktualności

VIKRR2VI Krynicki Rajd Rowerowy odbędzie się w dniach 2 - 13 czerwca 2021 roku.
W myśl hasła "Krynica jest jedna, a miasta są dwa" przejedziemy znad morza z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju. Tym razem trasa będzie przebiegać wzdłuż wschodnich granic z Rosją, Litwą, Białorusią i Ukrainą. Do przebycia mamy 1234 km. O świcie 1 czerwca wyruszymy busem do Krakowa aby tam wsiąść po 9 rano do pociągu do Tczewa. Stamtąd zostaniemy przetransportowani do Krynicy Morskiej na nocleg dzięki wzorcowej współpracy z UM z Kryncy Morskiej wraz z Lokalną Organizacją Turystyczną.

Pociag KrynicaOd 3 lipca do 5 września w każdą sobotę i niedzielę zapraszamy do przyjazdu pociągiem z Jasła 7:17 poprzez Gorlice 7:55, Grybów 8:32, Nowy Sącz 9:02 do Krynicy-Zdroju 10:25. Wyjazd z Krynicy o 17:53. Mają Państwo do zagospodarowania ponad 7 godzin lub pozostać na noc i wrócić w niedzielę. 

Co robić po wyjściu z pociągu...

1. Przed dworcem PKP czekać będzie na Państwa bezpłatny autobus, który zawiezie na Wieżę Widokową i Spacer w Koronach Drzew (10% rabatu za okazaniem biletu PKP)

2. Skorzystać z bezpłatnej komunikacji uzdrowiskowej z ul. Kraszewskiego za kościołem (200 metrów) w kierunku centrum i Słotwin 10:56, lub w kierunku Gondoli na Czarnym Potoku 11:35

3. Udać się na piechotę na Krynicki Deptak (700 metrów - kierować się w prawo po wyjściu z dworca)

4. Wypożyczyć rower na dworcu (wykorzystać 10% rabatu) i skorzystać z 125 km tras MTB lub wycieczek szosowych.

Zapraszamy do Informacji Turystycznej przy wejściu na Krynicki Deptak w weekendy do godziny 13 po bezpłatne informatory oraz mapy.

Bon Baner

 

Skorzystaj z Bonu Turystycznego płacąc za usługi hotelarskie w Krynicy-Zdroju. Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca marca 2022 r.  Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym. 
UWAGA! Mozna juz korzystać z bonu za jednodniowe wycieczki!

VKRR banerV Krynicki Rajd Rowerowy odbędzie się w dniach 28 maj - 7 czerwca 2020 roku.
W myśl hasła "Krynica jest jedna, a miasta są dwa" trasa przebiegać będzie znad morza z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju. O świcie 27 maja wyruszymy busem do Krakowa aby tam wsiąść o 9:37 do pociągu do Tczewa. Stamtąd zostaniemy przetransportowani do Krynicy Morskiej na nocleg dzięki wzorcowej współpracy z UM z Kryncy Morskiej wraz z Lokalną Organizacją Turystyczną.

Spartan Race w Krynicy Zdroju w 2019Spartan Race wraca do kolebki z jedynym w Europie Środkowej dystansem Ultra. Krynica Ultra Trifecta Weekend już w sierpniu!

W weekend 24-25 sierpnia w Krynicy zorganizowane zostaną 3 biegi Spartan Race. Już w sobotę uczestnicy zmierzą się z dystansem Ultra, czyli minimum 50 kilometrami oraz 60 przeszkodami. Będzie to wyzwanie nawet dla zaawansowanych biegaczy. Początkujących i całkowitych amatorów Spartan zaprasza na dystanse Super (13+ km, 25+ przeszkód) lub Sprint (5+ km, 20+ przeszkód). Podczas Krynica Ultra Trifecta Weekend nie zabraknie także atrakcji dla dzieci.

IVKRR banerIV Krynicki Rajd Rowerowy odbędzie się w dniach 30 maj -9 czerwca 201 roku.
W myśl hasła "Krynica jest jedna, a miasta są dwa" trasa przebiegać będzie znad morza z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju. O świcie 29 maja wyruszymy busem do Bochni aby tam wsiąść o 7:07 do pociągu pendolino do Malborka. Stamtąd zostaniemy przetransportowani do Krynicy Morskiej na nocleg dzięki wzorcowej współpracy z UM z Kryncy Morskiej wraz z Lokalną Organizacją Turystyczną.

AXA1Program ubezpieczenia grupowego dla pracowników, współmałżonków lub partnerów oraz dorosłych dzieci
STOWARZYSZENIA KRYNICKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA

Składka miesięczna 45 zł.

Szczegółowe warunki ubepieczenia.

NOWOŚĆ! - wypłata świadczenia za pobyt w szpitalu ubezpieczonego od 1-go dnia pobytu (każda rozpoczęta doba)

Bratyslawa2018

W roku 2019 Krynicka Organizacja Turystyczna promowała Krynicę-Zdrój jej walory, atrakcje oraz bazę noclegową członków stowarzyszenia na następujących imprezach turystycznych (oraz planowane imprezy):
1. Tour Salon - Poznań 1-3 luty
2. Targi turystyczne w Łodzi "Na styku kultur" 22-24 marca
3. Katowice GLOB 2019 29-31 marca
4. PIKNIK NAD ODRĄ w Szczecinie 11-12 maja
5. LUBELSKIE TARGI TURYSTYCZNE  24-26 maja
6. WORLD TRAVEL SHOW, w Nadarzynie pod Warszawą 18-20 października.

 

Hydro2Współpraca i bezpieczeństwo to temat przewodni XXII ogólnopolskiego sympozjum naukowo-technicznego Hydroprezentacje. To jedno z najważniejszych wydarzeń na mapie naszego kraju poświęcone aktualnym zagadnieniom gospodarki wodno-ściekowej. Hydroprezentacje adresowane są do projektantów, wykonawców, eksploatatorów i kadry menedżerskiej branży wodociągowej. Tegoroczna edycja sympozjum odbędzie się w dniach 13-15 marca w Krynicy Zdrój.
Ogólnopolskie sympozjum Hydroprezentacje to 22 lata tradycji. Wydarzenie odbywa się co roku w Krynicy Zdrój i organizowane jest przez Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Śląską Radę Naczelną Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach. 

Gora Parkowa 5Sylwester na GP stał się już tradycją, organizowany jest co roku, skupia również coraz większą rzeszę osób, które doceniają unikatowość tego miejsca, wybierając je na przywitanie nowego roku. W tym roku miejsce to nabiera jeszcze większego uroku za sprawą nowo otwartego Parku Światła. 

Ponad 80 letni wagonik przeobraża się w wehikuł czasu, przenoszący turystów do magicznej scenerii rozświetlonego Parku Światła, ponad 50 tysięcy światełek buduje niepowtarzalny nastrój w którym Sylwestrowa Noc nabiera szczególnej mocy. Dodatkowo pokaz sztucznych ogni o północy staje się dopełnieniem świetlnej iluminacji.

Flixbus4Minęło już ponad pół roku, od kiedy firma FlixBus połączyła siły z Polskim Busem. W międzyczasie polska sieć połączeń znacznie się zagęściła, a mieszkańcy kolejnych miast zyskali dostęp do największej oferty autobusowych połączeń długodystansowych w Europie.

Od niedawna zielone busy zawitały również do Krynicy-Zdroju. Jest ona jednym z przystanków na linii nr 1262 z Warszawy do słowackich Koszyc, a także początkowym miastem linii nr K767 do Kołobrzegu. Dzięki temu pasażerowie wybierający się do Krynicy-Zdroju mogą dojechać do niej bezpośrednimi połączeniami z aż 15 miast, do których należą:

Baner FPT Zegiestow

Bad1IV edycja projektu „Nasz Region – Nasza Kultura”.

Promocja Małopolski i gminy Krynica Zdrój na obchodach 800-lecia

Bad Sooden-Allendorf i Święta Wód „Brunnenfest” w Niemczech.

 

W dniach od 30.05.2018 do 05.06.2018 w niemieckim uzdrowisku, partnerskim mieście Krynicy-Zdroju, przebywała delegacja Krynickiego Stowarzyszenia Przyjaciół z Bad Sooden-Allendorf. Stowarzyszenie realizowało IV edycję projektu Nasz Region-Nasza Kultura. Kryniczanie przedstawili mieszkańcom i uczestnikom uroczystości młodych artystów, nasze regionalne tańce, pieśni, stroje, wyroby oraz materiały promujące uroki Małopolski.